Acer Aspire V17 Nitro – gratka dla gracza

Acer Nitro laptop dla gracza

Wśród laptopów gamingowych Acer Aspire V17 Nitro plasuje się w kategorii „bardzo dobre, ale nie najlepsze”. Do pierwszej ligi brakuje mu kilku rozwiązań, potrafi jednak też zaskoczyć pozytywnie w niektórych kwestiach. Warto wziąć go pod uwagę, wybierając sprzęt do grania.

Spojrzenie z zewnątrz

Jak przystało na 17-calowego potwora, jest dość ciężki, bo waży około 3 kilogramów. Nie jest jednak przesadnie gruby – 25,5 mm po zamknięciu sprawia, że przy tej wielkości wygląda dość smukło. Ogólnie wygląda bardzo dobrze, choć jedynym jego ukłonem w stronę gamingowego designu jest czerwone podświetlenie czarnej klawiatury. Zmieściły się w nim napęd optyczny, 4 przyzwoite głośniki, sporo użytecznych portów umieszczonych w tylnej części obudowy.

Na czym gramy?

Acer Nitro laptop dla gracza

fot. Acer.com

Acer w dalszym ciągu opiera się o sprawdzone procesory czwartej generacji, jak choćby Intel Core i7-4710HQ. Zupełnie wystarczają one zarówno do gier, jak i pracy. Nie brakuje również RAM-u. Karta graficzna nVidia GeForce GTX 860 poradzi sobie z większością gier, choć w najnowszych tytułach trzeba będzie zrezygnować z wysokich ustawień lub zmniejszyć rozdzielczość (natywna 1920 x 1080) ekranu. Swoją drogą matryca należy do najmocniejszych stron laptopa. Ma równomierne wysokie podświetlenie (ponad 300 cd/m²), jest matowa, daje szerokie kąty widzenia. Warto przeprowadzić kalibrację obrazu, bo po niej okazuje się, że Acer Aspire V17 Nitro ma naprawdę bardzo małe błędy w odwzorowaniu kolorów. W laptopie tym jest miejsce na 2 dyski, warto więc wybrać kombinację HDD (do przechowywania danych) z SSD (do systemu i gier). Wydajność jest wówczas jak najbardziej satysfakcjonująca.

Pięta achillesowa

Największą wadą Acera jest jego akumulator. Po pierwsze bardzo trudno się do niego dostać i nie sposób go wymienić. Po drugie na zasilaniu akumulatorowym wydajność w grach spada o ok. 20-30% co jest poważną wadą. Natomiast sama pojemność baterii jest w porządku. Laptop powinien wytrzymać na baterii ok. 4 godziny, co przy jego zużyciu energii (procesor 4-rdzeniowy o napięciu 47 W, 17-calowa matryca IPS) jest dobrym wynikiem.

Czy warto?

Acer Aspire V17 Nitro może być bardzo użytecznym laptopem dla gracza, jak i solidnym narzędziem pracy. Bardzo dobry obraz oraz warta pochwały wydajność przypadną do gustu obu grupom użytkowników.