Jaka mysz dla gracza jest myszą odpowiednią?

Wielu graczy początkujących ma dylemat co do myszy, którą powinni grać

Wielu graczy początkujących ma dylemat co do myszy, którą powinni grać. Zastanawiają się, która myszka będzie odpowiedniejsza. Oczywiście wybór mamy pomiędzy modelami z sensorem laserowym jak i także pomiędzy modelami z sensorem optycznym. To jaką konkretnie myszkę wybrać zależy tylko i wyłącznie od naszych oczekiwań jak i także od zasobności naszego portfela. Jeśli chodzi o pierwszy tym myszek jest on tańszy. Można kupić już porządną myszkę z optycznym sensorem za pięćdziesiąt do siedemdziesięciu złotych. Zaś jeśli chodzi o myszki laserowe to musimy już wydać sto, a nawet sto pięćdziesiąt złotych. Według ekspertów nie powinno się kupować najtańszych modeli, ponieważ nie ma to sensu. Służą one na niewiele czasu, a to mija się po prostu z celem. Przecież zaczynamy dopiero naszą przygodę z grami.

Wielu graczy początkujących ma dylemat co do myszy, którą powinni grać

Autor zdjecia: rog.asus.com

Jakość sensorów, które są stosowane w urządzeniach tanich jest bardzo mizerna. Kursor może się gubić czy też skakać. Czynności te mogą się odbywać podczas rozgrywki czy też nawet podczas stanie bezczynności. Myszki dla graczy z wyższej półki cenowej nie są uciążliwe podczas rozgrywki. Nie mają po prostu żadnych wad. Dobre optyczne myszki działają na większości powierzchni i nie wymagają (przynajmniej teoretycznie) podkładek. W praktyce za to jest tak, że bez maty nie obejdzie się i już. Urządzenia ze świecącymi diodami radzą sobie idealnie na gładkich podkładkach jak i także na podkładkach chropowatych. Zaś laserowe myszki lepiej działają na nawierzchniach gładkich. Te ostatnie dają poczucie płynności ruchów jak i także są bardziej precyzyjne.

Jak widać na powyższym obrazku bardzo duże znaczenie ma zawartość naszego portfela. Gdy nie mamy zbyt dużo pieniążków, to raczej nie kupimy dobrej myszki. Musimy mieć tą świadomość. Zdecydowanie lepiej jest zaoszczędzić troszkę pieniędzy, a niżeli kupić byle jaki model, którym i tak nie będzie się nam dobrze grało. Podczas gry musimy być precyzyjni i działać szybko. Tanimi modelami to się nie uda i naprawdę możemy być rozczarowani. Hobby jakim jest granie jest kosztowne, ponieważ już na samym początku mamy mnóstwo sprzętu do kupienia. Myszki akurat z tego sprzętu są najtańsze.