Lenovo IdeaPad Y700 – do gier i do pracy

Lenovo IdeaPad Y700 to komputer typowo gamingowy, który może służyć również do zastosowań profesjonalnych

Lenovo IdeaPad Y700-15 to komputer typowo gamingowy, który może służyć również do zastosowań profesjonalnych. Ten model z pewnością przypadnie do gustu entuzjastom wielogodzinnych rozgrywek w najnowsze tytuły.

Lenovo IdeaPad Y700 to komputer typowo gamingowy, który może służyć również do zastosowań profesjonalnych

fot. lenovo.com

Lenovo IdeaPad Y700-15 (http://lab-kuzniewski.pl/rzut-okiem-lenovo-ideapad-y700-15/) jak inne komputery gamingowe posiada podświetlaną na czerwono klawiaturę, która jest charakterystyczna dla tej klasy sprzętu. Na uwagę zasługuje również ciekawy design oraz wytrzymała obudowa wzmacniana szczotkowanym aluminium. Lenovo IdeaPad Y700 dostał mocny procesor – Intel Core i7 zintegrowany z kartą graficzną nVidia GeForce GTX. Parametry komputera umożliwiają płynne odtwarzanie gier komputerowych oraz pracę z wymagającymi aplikacjami, czy programami graficznymi. Laptop został wyposażony w matrycę IPS o rozdzielczości Full HD z powłoką anti-glare. Obraz ma szerokie kąty widzenia oraz dobre odwzorowanie kolorów. Na pochwałę zasługuje również bardzo wygodna klawiatura oraz niewielka, jak na taki sprzęt waga – 2,6 kg.

Oczywiście Lenovo IdeaPad Y700-15 ma także kilka wad. Przede wszystkim nie został zaopatrzony w matową matrycę, przez co praca na świeżym powietrzu czy w trudnych warunkach oświetleniowych będzie niemożliwa. Kolejna rzecz to dosyć trudny dostęp do podzespołów. Tak więc, jeżeli będziemy chcieli rozbudować system, niestety będziemy zmuszeni najpierw odkręcić 11 śrubek. Omawiany model to godny następca laptopów – Y50-70, jest mobilny, wydajny, może służyć zarówno do grania w gry, jak i do pracy, tak więc z pewnością warto wziąć go pod uwagę.