Lenovo ThinkPad A285- laptop do biznesu

Kupno laptopa dla wielu osób związany jest przede wszystkim z doborem odpowiedniego wyglądu, który będzie dopasowany wedle indywidualnych upodobań

Kupno laptopa dla wielu osób związany jest przede wszystkim z doborem odpowiedniego wyglądu, który będzie dopasowany wedle indywidualnych upodobań. Niestety jest to myślenie błędne, które z całą pewnością prowadzi do niezadowolenia z wybranego sprzętu. By zakupić dobrego laptopa należy mieć na uwadze głównie wydajność całego zestawu, a za ten aspekt odpowiedzialne są podzespoły znajdujące się wewnątrz. Jednym z urządzeń, które warto polecić jest Lenovo ThinkPad A285. Czym charakteryzuje się ten sprzęt?

Charakterystyka laptopa

Kupno laptopa dla wielu osób związany jest przede wszystkim z doborem odpowiedniego wyglądu, który będzie dopasowany wedle indywidualnych upodobańWydajność laptopa określana jest najczęściej na podstawie zastosowanego modelu procesora, który stanowi klucz do tego by uzyskać zadowalająca nas wydajność podczas użytkowania. W modelu Lenovo ThinkPad A285 zastosowano technologię od AMD co bez wątpienia jest dobrym posunięciem, a dodatkowo dość budżetowym. Owy laptop wyposażony został w procesor AMD RYZEN 5 PRO 2500U (https://www.amd.com/pl/products/apu/amd-ryzen-5-pro-2500u). Jest to jednostka niskonapięciowa, która charakteryzuje się czterema rdzeniami przy bazowym taktowaniu wynoszącym 2 GHz. Jednak w momencie bardziej zaawansowanych prac gdy potrzebna jest większa moc obliczeniowa wartość ta wzrasta nawet do 3,6 GHz. Pozwala to uzyskać naprawdę solidną wydajność bez konieczności ciągłego ładowania urządzenia- procesory niskonapięciowe cechują się właśnie niższym zużyciem energii.

Kolejnym istotnym podzespołem okazuje się pamięć RAM, która ma za zadanie przechowywać wszelkie wykorzystywane aplikacje oraz pliki. Dotyczy to również samego systemu operacyjnego. Lenovo ThinkPad A285 wyposażony został standardowo w 8 GB szybkiej pamięci DDR4, która taktowana jest wartością 2400 MHz. To bardzo dobre połączenie z procesorem co w zestawieniu ze sobą daje naprawdę spore możliwości. Ową pamięć można dodatkowo rozszerzyć o kolejne 8 GB- maksymalnie 16 GB.

Ekran i design

Spore znaczenie w laptopach biznesowych ma ekran. Jak na tę klasę przystało zastosowano matową matrycę o przekątnej 12,5 cala wyświetlającą ekran w rozdzielczości FULL HD. To dobre połączenie, które zapewni komfort użytkowania, a osoba korzystająca z pewnością będzie zadowolona z ostrości oraz nasycenia kolorów. Lenovo ThinkPad A285 może poszczycić się także nienagannym wyglądem. Laptop wygląda bardzo elegancko, schludnie, a z drugiej strony prosto. To właśnie dodaje mu niepowtarzalnego uroku.

 

Obraz z lenovo.com