Lenovo ThinkPad E490 – laptop do biznesu

Bogaty wybór urządzeń jakimi są laptopy sprawił, że dobór sprzętu, który sprawdzi się w biznesie może okazać się nie lada wyzwaniem

Bogaty wybór urządzeń jakimi są laptopy sprawił, że dobór sprzętu, który sprawdzi się w biznesie może okazać się nie lada wyzwaniem. Sam zakup laptopa jest przeważnie związany ze sporym wydatkiem, dlatego też należy go dokładnie przemyśleć. Zadanie to może być jeszcze bardziej skomplikowane dla osób, które posiadają małą wiedzę informatyczną czy też nie miały zbytniej styczności z technologią komputerową. Bez cienia wątpliwości jednym z modeli, który zasługuje na uznanie jest Lenovo ThinkPad E490, który oprócz swojego eleganckiego wyglądu oferuje także bardzo dobrą wydajność oraz funkcjonalność.

Lenovo ThinkPad E490- charakterystyka

Bogaty wybór urządzeń jakimi są laptopy sprawił, że dobór sprzętu, który sprawdzi się w biznesie może okazać się nie lada wyzwaniemLenovo ThinkPad E490 definiowany jest głównie jako wydajny sprzęt. Nic dziwnego gdy weźmiemy pod uwagę, że na pokładzie znajduje się wydajny procesor z serii Intel Core Whiskey Lake. Konkretnie jest to model i5 8265U, który jest wersją niskonapięciową, co znacznie ogranicza zużycie energii. Procesor ten cechuje się przede wszystkim czterema fizycznymi rdzeniami, przy bazowym taktowaniu wynoszącym 1,6 GHz. Jest to standard wśród modeli niskonapięciowych. Jednakże w razie konieczności moc może wzrosnąć nawet do 3,9 GHz, co już zdecydowanie robi wrażenie. Bez wątpienia laptop poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami.

Lenovo ThinkPad E490 posiada również standardowo 8 GB pamięci operacyjnej RAM, która może zostać rozszerzona o dodatkową kość- do maksymalnie 32 GB. Rodzajem zastosowanej pamięci są modele DDR4, które oferują najlepsze możliwości pod kątem wydajności. Bazowe taktowanie owych pamięci to 2400 MHz. Zestawienie obu tych podzespołów zapewnia bardzo dobrą wydajności i moc obliczeniową na wysokim poziomie.

Cechy użytkowe

Jak na laptopa biznesowego przystało Lenovo ThinkPad E490 prezentuje się niezwykle elegancko (www.kuzniewski.pl). Wszystkie elementy są dokładnie spasowane, zaś sama jakość stoi na najwyższym poziomie. W urządzeniu tym zastosowano matrycę o przekątnej 14 cali przy rozdzielczości FULL HD. Jest to odpowiednie połączenie, które zapewnia użytkownikowi wyśmienitą jakość obrazu. Ponadto można tu odnaleźć liczne złącza, które pozwalają podłączyć kilka urządzeń zewnętrznych w jednym momencie. Sam laptop cechuje się również wytrzymałą baterią, która pozwala korzystać ze sprzętu przez wiele godzin.

 

Obraz z psref.lenovo.com