Lenovo Y700 – nowa seria laptopów gamingowych

fot. lenovo.com

W ofercie Lenovo, przeznaczonej na rynek komercyjny, pojawiła się nowa seria. Są to notebooki Lenovo Y700 dedykowane wymagającym fanom gier komputerowych. Zapewniają one płynną rozrywkę i doskonale radzą sobie z wymagającymi tytułami gier, które dopiero pojawiły się na rynku. Konstruktorzy zaprojektowali modele z klasycznymi ekranami o przekątnej 15,6 cala (Y700-15) oraz duże notebooki 17,3-calowe (Y700-17).

Wysokiej klasy podzespoły

W ofercie Lenovo, przeznaczonej na rynek komercyjny, pojawiła się nowa seria. Są to notebooki Lenovo Y700 dedykowane wymagającym fanom gier komputerowych

fot. lenovo.com

Na pokładzie laptopów z serii 700 znalazły się starannie wyselekcjonowane, typowo multimedialne podzespoły. Laptopy Lenovo Y700 korzystają z mocy procesorów Intel Core opartych na architekturze Haswell (więcej: http://lab-kuzniewski.pl/rzut-okiem-lenovo-ideapad-y700-15/). Dostępne są wersje z jednostkami Intel Core i5 oraz droższe wersje z 4-rdzeniowymi procesorami Intel Core i7 o częstotliwości taktowania sięgającej 3,5 GHz. Pamięć RAM można rozbudować do 16 lub 32 GB.

O przynależności laptopów Lenovo Y700 do grupy wysokiej klasy sprzętu gamingowego, świadczy także wykorzystanie tutaj cenionych przez graczy kart graficznych nVidia GeForce GTX. Dużym plusem są wysokiej jakości markowe głośniki JBL, które gwarantują czysty dźwięk.

Nieprzeciętna jakość obrazu

Laptopy Lenovo Y700 wyróżniają się także wysoką jakością obrazu. Konstruktorzy wykorzystali tutaj matryce typu IPS posiadające powłokę anti-glare. Dostępne są konfiguracje w rozdzielczości Full HD oraz w oszałamiającej jakości 4K (idealnie sprawdzą się przede wszystkim do oglądania filmów). Wysoka luminacja, szerokie kąty widzenia i wyraziste kolory sprawiają, że notebooki te powinny spełnić oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników.