Lenovo Y910 dla średniozamożnego gracza

Lenovo Y700-15 to laptop gamingowy, który cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród graczy

Lenovo Y910 to laptop gamingowy, który cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród graczy. To, co wyróżnia go od innych komputerów dedykowanych graczom, to niewielka waga oraz bardzo dobra kultura pracy. Obudowa laptopa jest solidna, komputer waży 2,72 kg. Został wykonany ze szczotkowanego aluminium, dzięki temu jest bardziej odporny na wstrząsy, drobne zarysowania oraz niewielkie zabrudzenia. Do wad tego modelu można zaliczyć to, że bardzo szybko zbiera odciski placów, przy czym ich czyszczenie nie jest uciążliwe. Kolejna rzecz, na którą można narzekać, to panel LCD przykryty szybą.

Lenovo Y700-15 to laptop gamingowy, który cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród graczy

fot. lenovo.com

Niestety w tym wypadku niemożliwa to komfortową pracę przy dużym nasłonecznieniu, lepszym rozwiązaniem byłby ekran matowy, który powoli staje się standardem. Aby móc dostać się do podzespołów trzeba odkręcić 11 śrubek. Możliwa jest wymiana pamięci operacyjnej, dysku 2,5 cala, baterii podtrzymującej BIOS, natomiast procesor i karta graficzna są przytwierdzone na stałe. Lenovo Y910 posiada standardowe porty – trzy porty USB, port HDMI, chociaż nie jest ich zbyt dużo, na ich rozmieszczenie nie można narzekać.

Klawiatura komputera jest podświetlana na czerwono, co jest bardzo charakterystyczne dla urządzeń gamingowych. Klawisze mają płytki skok i przeciętną odpowiedź, są ciche, praca na nich jest wygodna i dobrze się na niej gra. Zaletą klawiatury są pełnowymiarowe klawisze strzałek. Porównując ten model do poprzednika, płytka dotykowa nie uległa żadnym zmianom, może oprócz wersji oprogramowania. Niestety przyciski zostały zintegrowanie  z gładzikiem, co można uznać za mało praktyczne. Na wyposażeniu Y910 jest matryca o przekątnej 15,6 cala, wyświetlająca obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jest to matryca typu IPS, dzięki temu obraz ma szerokie kąty widzenia.

Biorąc pod uwagę podzespoły Y910 można powiedzieć, że jest to sprzęt multimedialny, który może służyć również do grania w gry, pochodzi ze średniej półki cenowej. Producent wyposażył go w procesor Core i7-6700HQ, 8 GB pamięci operacyjnej DDR4 oraz kartę graficzną GeForce GTX 960M i dysk SSD o pojemności 250 GB. Na konfigurację nie można narzekać, laptop jest wydajny, ma dobre osiągi w grach. Układ chłodzenia tego modelu nie należy do najgłośniejszych, emitowany szum podczas większego obciążenia nie jest irytujący, chociaż co jakiś czas załączają się wentylatory.

Lenovo Y910 (więcej tutaj) to dobre rozwiązanie dla średniozamożnego gracza, który szuka mobilnego sprzętu, na którym będzie mógł grać w gry w dobrej cenie.