MSI GT72 – najlepsza maszyna grająca

GT72 the best gaming laptop

Czy jeszcze koś pamięta maszyny grające, do których wrzucało się monetę by usłyszeć odtworzoną ze zdartej płyty ulubioną piosenkę? Technologia poszła naprzód i dziś możemy posłuchać muzyki ze smartfona. Podobnie stało się z grami komputerowymi i komputerami dla graczy. Doskonale widać to na przykładzie MSI GT72. Model ten, zwłaszcza w wersji Dominator Pro, należy do ścisłej czołówki najlepszych laptopów gamingowych na rynku. Co jest w nim takiego, że warto zapłacić za niego kilkanaście tysięcy złotych?

Jak grać, to we wszystko

Dla wielu graczy w Polsce wyznacznikiem wydajności laptopa jest to, czy pójdzie na nim Wiedźmin 3. W przypadku MSI GT72 pytamy raczej: czy przy graniu w Wiedźmina 3 uzyskamy 30 FPS na ustawieniach ultra z uruchomionym silnikiem nVidia HairWorks? Faktycznie w tym potężnym laptopie zostanie jeszcze pewien zapas mocy. Przestaje to dziwić, gdy spojrzymy na specyfikację.

Pod oznaczeniem GT72 ukrywa się kilka modeli, które zaczynają się od procesora Intel Core i7-4710 HQ (bardzo mocna, 4-rdzeniowa jednostka) a kończą na Intel Skylake i7 (lepszy mógłby być tylko Intel Xeon, który można spotkać w dosłownie kilku modelach mobilnych stacji graficznych). Uzupełnieniem procesora są karty graficzne nVidia GeForce GTX (najsłabsza to 970M, najmocniejsza to desktopowa 980) i do 4 kości RAM. Osiągana wydajność jest na tyle imponująca, że o kupno MSI GT72 mogą pokusić się też profesjonalni graficy przygotowujący materiały 3D.

GT72 the best gaming laptop

fot. Msi.com

To czego nie widać w specyfikacji

To naprawdę bardzo duży laptop. Przy 17-calowym wyświetlaczu waży blisko 4 kilogramy. Nie jest mobilny. Oprócz ciężaru przyczynia się do tego dość słaba bateria, która starcza na 3 godziny normalnego użytkowania albo półtorej godziny pracy na najwyższych obrotach. Należy go raczej uznać za możliwego do przeniesienia desktopa i w tej roli jest już znakomity. Ma wygodną klawiaturę, w której biznesmen doceni dobrą płytkę dotykową i obecność bloku numerycznego, a gracz wytrzymałość klawiszy (SteelSeries), ich rozmieszczenie i kilka dodatkowych przycisków w zasięgu lewej dłoni. Warto zauważyć, że mimo posiadania dwóch wentylatorów MSI GT72 nie jest bardzo głośny. Przy maksymalnym obciążeniu emituje całkiem znośny poziom hałasu (40 dB), a przy normalnej pracy/graniu jest bardziej jak laptop biznesowy.

Dużo „naj”

MSI GT72 wygrał kilka nagród i przez wielu użytkowników jest uważany za najlepszy sprzęt gamingowy. Niestety jednocześnie jest bardzo drogi i mało mobilny. Najbardziej przyda się komuś, kto używa laptopa zarówno do pracy, jak i gier, ale nie musi podróżować z nim codziennie. Komputer dostępny jest na: http://www.gameragon.pl/k2063,laptopy-msi-gt-gt72.html.