Nieco lżejszy MSI – PX60

fot. msi.com

Wielozadaniowe laptopy MSI Prestige, są w większości dość znacznych rozmiarów. MSI PX60 jest znacznie smuklejszy od PE60, nie wspominając już o PE70. Producent obiecuje jednak, że laptop ma równie wysoką wydajność i wcale nie mija się szczególnie z prawdą. Zmniejszenie rozmiaru ma jednak swoją cenę.

Pierwsze spojrzenie

MSI PX60 można zamówić z procesorem Intel Core i7 piątej lub szóstej (!) generacji. W pierwszym wypadku RAM ograniczony jest do 16 GB, w drugim do aż 32 GB

fot. msi.com

Ten 15-calowy notebook waży nieznacznie powyżej 2 kg, a więc o kilkaset g mniej niż inne modele serii Prestige. Faktycznie jego sylwetka jest smukła i elegancka, a 21 milimetrów grubości to doskonały wynik jak na laptopa z 4-rdzeniowym procesorem o standardowym napięciu. Wrażenie poprawiają jeszcze solidne wykonanie obudowy i bardzo wygodna klawiatura.

Niesamowite podzespoły

MSI PX60 można zamówić z procesorem Intel Core i7 piątej lub szóstej (!) generacji. W pierwszym wypadku RAM ograniczony jest do 16 GB, w drugim do aż 32 GB.
Standardowym wyposażeniem jest też karta graficzna nVidia GeForce GTX 950M lub 950M. Wraz z bardzo dobrą matrycą Full HD pozwala to potraktować MSI PX 60 jako niemalże stację graficzną. Wydajność tego laptopa jest ogromna nawet z procesorem 5 generacji, ale do długotrwałej pracy nadaje się on gorzej niż PE60. W mniejszej obudowie, przy takich samych podzespołach może występować problem z chłodzeniem, przez co taktowanie zegara CPU spada.

Kultura pracy

Podstawowa konfiguracja jest bardzo mocna, ze względu na wlutowanie procesora i karty graficznej, trudno ją już poprawić. Niestety moc ma swoją cenę. Karta graficzna, procesor 4-rdzeniowy o standardowym napięciu i pokrywając niemalże 100 procent przestrzeni sRGB matryca o bardzo mocnym podświetleniu potrzebują sporo energii. Po pierwsze więc bateria nie wystarcza na długo, a po drugie wentylatory hałasują.

Kto go polubi?

Laptop ten jest idealny do zastosowań  multimedialnych i gier. Rozsądna karta graficzna, duży zapas mocy, wspaniałe głośniki i jeszcze lepszy ekran z pewnością znajdą uznanie wśród użytkowników. Można go również wykorzystać jako mobilną stację graficzną, przydadzą się jednak wówczas słuchawki. Jest dość elegancki i lekki by zabrać go ze sobą na spotkanie biznesowe, pod warunkiem, że będzie można podpiąć go do gniazdka. Prawdopodobnie najbardziej polubią go użytkownicy potrzebujący urządzenia o możliwie szerokim spektrum zastosowań. Szeroki wybór laptopów MSI na: http://www.kuzniewski.pl/k2136,laptopy-msi.html.